sobota, 6 stycznia 2018

Świąteczne karty od Trefla + wyjątkowy konkurs


Jakiś czas temu recenzowałam niezwykłą serię kart od wydawnictwa Trefl, poświęconą polskiej przyrodzie. Teraz przyszedł czas na zachwycające karty w klimacie bożonarodzeniowym. Dzięki wydawnictwu Trefl mam dla Was dodatkową niespodziankę - tym razem również Wy możecie wygrać taki komplet! Szczegóły znajdziecie pod recenzją...
Eleganckie pudełeczko + rewersy
Świąteczne karty to fantastycznie wydany komplet dwóch talii (klasyczne, po 55 listków) – z niebieskim i bordowym rewersem. Zamknięto je w eleganckim pudełeczku, co stanowi pozytywną odmianę po kartach „przyrodniczych” (w tamtej recenzji narzekałam na brak porządnego pudełka), i choć uśmiechnięty Mikołaj na wieczku okazał się jedynie tekturową nakładką, to skrywane przez niego solidne, miłe w dotyku czarne pudełko z pluszową wyściółką posłuży nam jeszcze długo, chroniąc karty przed zniszczeniem.

Figury w czterech kolorach...
Same karty wprowadzają świąteczny nastrój za pośrednictwem grafiki, która jest naprawdę fenomenalna. Wszystkie figury zastąpiono klimatycznymi ilustracjami (identycznymi dla obu talii) – znajdziemy na nich renifery (w tym Rudolfa, a jakże), elfy, Mikołaja z Panią Mikołajową, a nawet podejrzanego, brodatego jegomościa, który jest chyba Dziadkiem Mrozem. Obrazki nie są kiczowate i utrzymano je w bardzo przyjemnym stylu, a jednocześnie nie są przekombinowane, więc nie zaburzają czytelności kart i nie utrudniają rozgrywki. Cieszę się, że „dopracowano” również karty niższe – każdy „kolor” został przerobiony na podobieństwo bombki.

..."bombkowe" kolory.
Po paru rozgrywkach ciężko debatować nad trwałością kart, ale wydają się raczej solidne, na co dodatkowy wpływ ma płótnowanie (miła, udająca płótno faktura na kartach, która sprawia, że nie są tak podatne na rysowanie). Tak wykonane karty nie powinny się wycierać ani rozdwajać i mam nadzieję, że posłużą nam przez wiele zimowych sezonów.


Karty zrobiły u nas furorę na świątecznym stole – klimat jest świetny, a grafiki zachwycały każdego, kto wziął talię do rąk. Bardzo się cieszę, że zdecydowano się od razu wykonać podwójny zestaw, bo jednak wiele gier (na przykład remibrydż, katowany u nas rodzinnie od lat) wymaga dwóch talii, a te, które znajdziemy w pudełku, komponują się ze sobą idealnie i zapewniają długie godziny grania. 
Konkurs

Jeśli podoba Wam się ten niebanalny, świąteczny zestaw i lubicie czasem siąść do partyjki tysiąca czy innej gry w rodzinnym gronie, to na moim planszówkowym regale czeka na Was nowiutki, zafoliowany komplecik prosto od Wydawcy. Aby trafił właśnie do Was, wystarczy jedynie, że kreatywnie odpowiecie na poniższe pytanie (z mocnym przymrużeniem oka):

Opiszcie w 1-5 słowach Waszą (przykładową)
reakcję na zwycięstwo w karcianą „wojnę” (która, jak wiadomo, trwa wieki i bywa 
raczej niekończącą się historią ;)

Konkurs trwa od momentu publikacji tej recenzji do 20 stycznia 2018 roku do godziny 23:59. Maile z odpowiedzią ślijcie na adres: gry.w.bibliotece[at]gmail.com.

Ogłoszenie wyników (na blogu oraz fanpage’u fb) nastąpi do 25 stycznia 2018 roku. Od tej chwili zwycięzca ma 3 dni na wysłanie na adres gry.w.bibliotece[at]gmail.com swoich danych do wysyłki.Regulamin:
  
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga gry-w-bibliotece.blogspot.com
2. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby spełniające warunki zgłoszenia.
3. Nagrodą w konkursie jest 1 zestaw „świątecznych kart”, ufundowany przez wydawnictwo Trefl.
4. Zwycięzca zostanie wybrany przez organizatorkę konkursu na podstawie udzielonej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
5. Zgłoszenie należy przesłać na maila gry.w.bibliotece[at]gmail.com, podając w tytule "konkurs zimowy".
6. Koszt jednorazowej wysyłki nagrody ponosi organizatorka konkursu.
7. Wysyłka nagrody jest możliwa wyłącznie na terenie Polski; osoby biorące udział w konkursie muszą posiadać polski adres korespondencyjny.
8. Konkurs trwa do 20 stycznia 2018 roku.
9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie bloga gry-w-bibliotece.blogspot.com oraz na fanpage'u bloga na facebooku do 25 stycznia 2018 roku.
10. Zwycięzca zobowiązany jest do przysłania w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników swoich danych korespondencyjnych, na które ma zostać wysłana nagroda. W przypadku braku kontaktu w wyznaczonym terminie, organizatorka zastrzega sobie prawo do wyboru innego zwycięzcy.
11. Osoby zgłaszające się do konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu jednorazowej wysyłki nagrody na terenie Polski.
12. Z przyczyn losowych może nastąpić opóźnienie w ogłoszeniu wyników do 30 stycznia. Organizatorka dziękuje za wyrozumiałość.
13. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
14. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.).Życzę Wam powodzenia... i samych udanych rozgrywek w Nowym roku :)Za karty oraz egzemplarz konkursowy

dziękuję wydawnictwu Fabryka Kart Trefl-Kraków:

2 komentarze:

  1. Tym razem spróbuję być twórcza (tudzież przypomnę sobie, co wrzeszczę przy wygranej) i wezmę udział w konkursie jak tylko wrócę do domu, bo karty wyglądają prześlicznie :)

    OdpowiedzUsuń